פרסם מודעה חדשה ?
מודעות בתת קטגוריות:
דירות למכירה
דירות להשכרה
השכרה לפי ימים
לאחר יום עבודה עמוס, כל אחד מאיתנו חפץ לשוב לבית נחמד, נאה, חמים ונעים המדגיש את הייחודיות של השוכנים בו. לשם כך, מומלץ ליישם עיצוב פנים אישי הכולל את כל הנדרש על מנת ליצור אווירה ביתית בצורה איכותית, בטוב טעם ובגוון מקורי.

המרכיבים של עיצוב פנים:

תכנון נכון

אם הדירה קטנה, יש להיפטר מריהוט ומחפצים מיותרים על מנת להגדיל את המרחב חזותית, לאפשר תנועה נוחה בין החדרים ולקבל מראה נאה ונעים לעין.

אם הדירה גדולה, ניתן לשלב יותר אלמנטים של תפאורה. עם זאת, יש לשמור על הטעם והמראה המעודן. אין זה מומלץ לגוון בסגנונות שונים, אם הבעלים של הבית אינם ניחנים בטעם משובח. כדאי לשמור על קו עיצובי אחיד על מנת ליצור אווירת נוחיות אף בחדר גדול.

בחדר השינה יש למקם את המיטה מול החלון ולא מתחתיו כדי לא להצטנן. כך ניתן יהיה להשאיר את החלון פתוח בכל עונות השנה ובכל שעות היממה. על חדר השינה להיות רענן ומאוורר כיאות על מנת לספק שינה עמוקה ובריאה.

התאמת צבעים

לצבעים ישנה השפעה משמעותית על האווירה, ההרגשה העצמית ומצב הרוח. לכן, יש להתאים לכל חדר גוונים נוחים ונעימים לעין שיקשטו את מרחב המחייה ושיספקו את ההעדפות האישיות של בעלי הבית. קיים מגוון צבעים מקובל המתאים לכל חדר. ניתן להתנסות עמו ולשלבו עם מעט גוון ייחודי:

סלון: הסלון זהו מקום למנוחה, לתקשורת בין בני הבית, לצפייה בטלוויזיה, לקריאת ספר. לכן, הצבעים אשר יצרו אווירה רגועה ונינוחה זו הם: בז', קפה, אפרסק, אגוז, חול. גוונים בהירים חמים יוצרים מראה אצילי ונוחיות.

מטבח: מקום בו רוב הזמן הגז הדולק מפיץ ניחוחות מדהימים של תבשילים. היות וזהו החדר החם ביותר בבית, יש לאזן את האווירה הלוהטת השרויה בו ולשלב מעט רעננות וקרירות. ירקרק, ירוק-אפור בהיר, אפור-שמנת, זית בהיר וגוונים דומים נוספים יוצרים התאמה מושלמת למטבח.

חדר הילדה: מייצג רוך, עדינות, סדר וניקיון. ורוד בהיר, פטל בהיר, לילך וגוונים דומים לאלו יצרו אווירה של שלמות והרמוניה בחדר זה.

חדר הילד: מרץ ונחישות שולטים בחדר זה. יתאימו כל גווני האפור, הכחול והירוק אשר תורמים להנעה, לריכוז וללימודים.

חדר עבודה: גווני חום, אפור וכחול יאפשרו ליהנות מנוחיות, רוגע ושלוה.

חדר שינה: בחדר זה שרויה בו-זמנית אווירה של שינה, רוגע ותשוקה. תפקידם של הצבעים המובחרים הוא לא להסיח את הדעת מהשינה, אך גם לגרום למחשבות על תשוקה ופיתוי. הגוונים אשר יצרו התאמה מושלמת הם: גווני סגול-ארגמן, דובדבן, בורדו ויין בשילוב עם קירות בצבע שמנת.

חדר אמבטיה: מייצג טוהר, טיפוח ותענוג מתחושת הרוגע בתוך האמבטיה יחד עם גביע שמפניה מעודנת. את ההרמוניה שבאווירה ישלימו צבעי ירוק פסטל, ליים וברגמוט (גווני לימון), וניל וטורקיז.

תאורה

מומלץ שהסלון והמטבח יהיו מוארים היטב, על מנת לפתוח את הבוקר בארוחת בוקר טריה יחד עם קרני השמש המלטפים.

בחדר העבודה כדאי להתקין נורה פלואורסצנטית המפיצה אור בצבע לבן חם, על מנת שבכל שעות היממה התאורה הטובה תספק יכולת עבודה יעילה וקריאה וכתיבה נוחות.

בחדר השינה והאמבטיה מומלץ להתקין נורות המפיצות אור צבעוני ועמום מעט, ליצירת אווירה מסתורית, רגועה ומעניינת כאחד.

עם גישה כזו לעיצוב פנים, אף השטח הפשוט ביותר יהפוך לדירה מעניינת, ביתית, חמימה ונעימה!

מאמרים נוספים